Piatok 27. novembra. Meniny má Milan

Union bude prispievať na zubné strojčeky

Poistenie 07.09.2020 | 11:23 0 Komentárov

Zdravotná poisťovňa Union prichádza s novinkou – deti do 18 rokov, ktoré potrebujú zubný strojček, na neho dostanú príspevok 100 eur.

„Veríme, že to pomôže rodinám, kde je strojček veľkým zásahom do rozpočtu,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union. Dentálny benefit bude po novom možné využiť aj na čeľustno-ortopedickú liečbu fixným alebo snímateľným aparátom čiastočne hradenú zdravotnou poisťovňou.

Postup žiadosti je nasledovný. Pri návšteve čeľustného ortopéda je treba zaplatíť účet a doklad potom naskenovať cez online pobočku Unionu. Peniaze, až do sumy 100 eur za rok, budú vyplatené na váš účet. Či už zaplatíte za kontrolu, nový drôtik alebo gumičky – preplatíme všetko, čo má niečo spoločné so zubným strojčekom.

Jedinou podmienkou je, aby malo dieťa absolvovanú preventívnu prehliadku u zubára v minulom roku.  Benefit bude platný od 1. januára 2021. V prípade, že príspevok 100 eur človek nevyužije na zubný strojček, je naďalej možné si ho uplatniť aj na iné ošetrenia u stomatológov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial