Pondelok 30. novembra. Meniny má Ondrej, Andrej

Všetky výhry nad 350 treba zdaniť

DaneOstatné správy 26.07.2013 | 17:41 1 Komentár

Online kasína alebo online stávkovacie spoločnosti sa v dnešnej dobe tešia veľkej popularite. Je to predovšetkým kvôli rôznym výhodám, ktoré majú oproti klasickým kamenným. Lákadlami sú dostupnosť 24 hodín denne, jednoduché ovládanie a vytváranie stávok, rôznorodé možnosti ako prijímať alebo posielať platby a v neposlednom rade aj oveľa lepšie stávkové kurzy, či percentuálne výhody alebo tiež nižšie manipulačné poplatky ako v tradičných kasínach či stávkových kanceláriách.

Atraktivitu slovenského hazardného trhu si už všimli aj rôzne zahraničné kasínové a stávkovacie spoločnosti, ktoré sídlia najmä v daňových rajoch ako Cyprus, Malta, Seychely alebo veľakrát aj vo Veľkej Británií. Začali svoje internetové stránky a hracie rozhrania upravovať a lokalizovať do slovenského jazyka a lákať hráčov z našej krajiny na možnosti zahrať si casino hry z pohodlia domova alebo tipovať na športové zápasy s oveľa lepšími kurzmi, než sú dostupné v našich stávkových kanceláriách.

No vzhľadom na to, že tieto spoločnosti sídlia mimo územia Slovenskej republiky, nie sú ani držiteľmi individuálnej licencie, ktorú udeľuje Ministerstvo financií podľa § 9 ods. 2 písmena l) Zákona o dani z príjmov 595/2003 a nie sú ani regulované žiadnym slovenským kontrolným orgánom. Čo to znamená pre slovenského hráča, ktorý občas skúsi si svoje šťastie takomto v online kasíne?

V prvom rade treba poznamenať, že o bezpečnosť svojich vkladov sa vôbec netreba báť, kedže tieto spoločnosti, ako aj všetky ich operácie sú prísne kontrolované inými európskymi orgánmi pre dohľad nad online hazardom. Jediná povinnosť, ktorá slovenskému hráčovi prináleží v prípade výhry väčšej sumy peňazí, je povinnosť zdaniť túto výhru podľa § 8 Ostatné príjmy – Zákona o dani z príjmov  595/2003. Na Slovensku sú totiž oslobodené od dane jedine výhry od spoločností, ktoré sú držiteľmi licencie podľa § 9 ods. 2 písmena l) Zákona o dani z príjmov 595/2003 t.j. napríklad Loto, Niké alebo Fortuna.

Od začiatku tohoto roka sú navyše od zdanenia oslobodené i všetky výhry do výšky 350€. Je to podľa nášho názoru krok vpred a relatívne zvýhodnenie hracích podmienok. Pred novelizáciou zákona boli  od dane oslobodené výhry do sumy 165,97€.

Jedna odpoveď na “Všetky výhry nad 350 treba zdaniť”

  1. Tomáš Sceranka píše:

    Dobrý deň .Chcem sa opýtať keď mám výhru 2000eu v tipovanie cez zahraničnú internetovú stavkovaciu kanceláriu je potrebné priznať výhru a zdaniť ju?Ďakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial