Sobota 30. mája. Meniny má Ferdinand

VÚB pokračuje vo vysokom raste úverov

Banky 09.05.2019 | 16:16 0 Komentárov

Ku koncu marca dosiahla skupina VÚB rast úverov o 14,6 percenta na 13,9 mld. eur. Objem vkladov rástol o 8,4 percenta na úroveň 11,2 mld. eur.

„Rok 2019 sme začali veľmi silnou obchodnou výkonnosťou a to vďaka retailovému ale aj korporátnemu segmentu. Vďaka vynaloženému úsiliu sa skupina VÚB dokázala vyrovnať s vplyvom nízkych úrokových sadzieb, regulovaného prostredia a silnej konkurencie,“ uviedol Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky. „Avšak medziročné porovnanie zisku je značne ovplyvnené jednorazovým príjmom z obchodovania,“ komentoval výsledky.

Prevádzkový zisk skupiny totiž medziročne klesol o tretinu na hodnoru 49,8 mil. eur. PR mamažérka banky Lucia Luptáková vysvetlila, že dôvodom je jednorazový príjem z predaja bondov a výnimočný príjem z kurzových rozdielov v provom kvartáli 2018. “Keďže v roku 2019 sa podobná situácia neopakovala, tak tieto jednorazové príjmy nám negatívne skresľujú medziročné porovnanie,” hovorí.

Banka dosiahla čistý zisk 36 mil. eur. Kapitálová primeranosť na úrovni skupiny predstavovala ku koncu marca 16,9 percenta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *