Utorok 19. február. Meniny má Vlasta

Začnú tento rok praskať trhové bubliny?

Investície 18.01.2018 | 16:55 0 Komentárov

V porovnaní s prekvapujúco pokojným rokom 2017 vidí strategický tím Saxo Bank nadchádzajúci kvartál ako obdobie plné trhových rizík. Počínajúc normalizáciou politiky centrálnych bank, cez rastúce inflačné očakávania, expanziu fiškálnych deficitov, až po koreláciu jednotlivých tried aktív. To všetko sú zdroje možných hrozieb pre tento rok.

Saxo Bank, on-line špecialista na investovanie a obchodovanie s cennými papiermi, zverejnil svoj kvartálny výhľad pre globálne finančné trhy a kľúčové obchodné myšlienky pre prvý kvartál tohto roku. Výhľad sa zameriava najmä na trhové bubliny s otázkou, čo ich formuje, a ako ich odhaliť.  

Výhľad zahŕňa všetky hlavné triedy aktív: forex, akcie, komodity, dlhopisy, ako aj niekoľko makroekonomických tém.

Hlavný ekonóm a CIO Saxo Bank, Steen Jakobsen, hovorí:

“Hon na výnosy pokračuje. Centrálne banky, ktoré sa zatiaľ tešia podpore politikov neschopných presadiť reálne reformy, naďalej zatvárajú svoje oči pred možnými rizikami a veria v ten najlepší možný scenár. Svet je tak aj v prvom kvartáli tohto roka plný prehnaných nádejí a len veľmi slabého kontaktu s realitou.”

“Pre svoju vysokú volatilitu a obrovský nárast v minulom roku je pravdepodobne najviditeľnejšou bublinou trh s kryptomenami. Nie sme však natoľko naivní, aby sme si mysleli, že aj iné aktíva nie sú v teritóriu trhovej bubliny. Len samotný fakt trvania a miery rozvoja súčasného býčieho trhu naznačuje, ako ďaleko od skutočných fundamentov sa teraz nachádzame.”

“Netvrdíme, že vieme, kedy bubliny prasknú. No môžeme identifikovať, kde všade existujú. Ide o dlhopisový trh, akcie, private equity, venture kapitál, ale aj nehnuteľnosti, a s istotou kryptomeny. Jediným trhom, kde nafúknuté bubliny nevidíme, sú komodity.”

Rozšírenú verziu obchodných myšlienok Saxo Bank na prvý kvartál môžete nájsť tu: www.home.saxo/campaigns/q1-2018

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *