Streda 12. decembra. Meniny má Otília

Zisk Saxo Bank vlani vrástol o 33 %

Banky 26.02.2018 | 14:27 0 Komentárov

Skupina Saxo Bank (ďalej len Saxo Bank) oznámila za minulý rok čistý zisk vo výške 401 miliónov dánskych korún (53,9 mil. eur), čo predstavuje v porovnaní s minulým rokom nárast o 33 percent.

Kolaterálne vklady klientov pokračovali v raste až na hodnotu 103,6 mld. DKK (13,9 mld. eur) a prevádzkové príjmy dosiahli tri miliardy dánskych korún (402,9 mil. eur), čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o tri percentá.

Saxo Bank naďalej posilňuje svoju kapitálovú pozíciu a udržiava si bezpečnú rezervu s kapitálovou primeranosťou vo výške 22,7 percent na konci minulého roka. V predchádzajúcom roku to bolo 19,5 percenta.

Prehľad kľúčových údajov v roku 2017 (2016)

 

  • Prevádzkové výnosy: 3,0 mld. DKK (2,9 mld. DKK)
  • EBITDA: (zisk): 931,6 miliónov DKK (845 miliónov DKK)
  • Upravený EBITDA*: 1,0 mld. DKK (954,5 miliónov DKK)
  • Čistý zisk: 401,1 miliónov DKK (302,4 miliónov DKK)
  • Kolaterálne vklady klientov: 103,6 mld. DKK (92,3 mld. DKK)
  • Celkový kapitál: 4,6 mld. DKK (4,2 mld. DKK)

 

* údaj EBITDA upravený o príjmy a výdavky, ktoré sa nepovažujú za cyklické a nemajú významný vplyv na čistý zisk Skupiny.

Generálny riaditeľ Saxo Bank a jeden z jej zakladateľov, Kim Fournais, k výsledkom povedal:

  • „Výsledky za rok 2017 aj naďalej potvrdzujú potenciál a silu obchodného modelu Saxo Bank a pozíciu fintech špecialistu spĺňajúceho všetky regulačné požiadavky a zameraného na multi-asset obchodovanie a investície pre nezávislých klientov. Zároveň tak aj poskytovateľa kompletných bankových služieb firemným klientom.“
  • „Aj napriek nízkej volatilite na trhu dokázala Saxo Bank vďaka novým súkromným aj firemným klientom dosiahnuť rekordné výsledky. Nové maximum v objeme kolaterálnych vkladov len potvrdzuje, že poskytujeme multi-asset ponuku umožňujúcu klientom obchodovať vo všetkých fázach trhového cyklu.“
  • „Vďaka silnej kapitálovej základni budeme pokračovať v investíciách a zlepšovaní nášho užívateľského prostredia a technológií, aby sme tak zostali poprednou technologickou spoločnosťou zameriavajúcou sa na digitalizáciu klientskeho rozhrania.“
  • „Hospodárske výsledky potvrdzujú, že Saxo Bank si zvolila správnu cestu. Prioritou pre nás zostáva pokračujúci vývoj technológií s cieľom poskytnúť našim klientom a partnerom vďaka špičkovým obchodným skúsenostiam tie najlepšie produkty, platformy, ceny a služby.

Vo februári tohto roku Saxo Bank oznámila, že dcérsku spoločnosť Saxo Privatbank, ktorá je plne licencovanou maloobchodnou bankou s pobočkami po celom Dánsku, predá dánskej finančnej skupine Alm. Brand, ktorá poskytuje neživotné poistenie, bankovníctvo a životné a dôchodkové poistenie. Saxo Bank zároveň vstupuje do partnerstva s Alm. Brand Bank, ktorej poskytne platformu SaxoTraderGO na obchodovanie a investovanie do akcií, dlhopisov, ETF a vzájomných fondov.

V októbri 2017 bolo oznámené, že spoločnosť Geely International Hong Kong, pobočka Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd odkúpi 51,5 percent akcií Saxo Bank, a popredná severská finančná skupina Sampo Group odkúpi podiel 19,9 percenta. Tieto transakcie čakajú na schválenie regulačných orgánov a predpokladá sa, že k tomu dôjde v prvom polroku 2018.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *