Pondelok 22. októbra. Meniny má Sergej

Zisk Saxo Bank vzrástol o 61 percent, objemy obchodov v SR vzrástli medziročne o 193 percent

Banky 31.03.2009 | 17:44 0 Komentárov

Saxo Bank, špecialista na on-line obchodovanie a investície, dnes oznámila, že v roku 2008 vzrástli jej prevádzkové výnosy o 61 percent a čistý zisk o 23 percent. Objemy obchodov s investičnými nástrojmi, ktoré Saxo Bank sprostredkovala na Slovensku v priebehu roka 2008 vzrástli v porovnaní s rokom 2007 o 193 percent.

Rok 2008 bol pre Saxo Bank, licencovanú a regulovanú európsku banku, ďalším rekordným rokom z pohľadu jej výnosov a zisku. Prevádzkové výnosy dosiahli sumu 2 518 miliónov DKK (338 miliónov EUR), čo je medziročný nárast o 61 %. Tým, že v  roku 2008 dosiahli 631 miliónov DKK (85 miliónov EUR), zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov (EBITDA) vzrástol o 43 % oproti roku 2007. Čistý zisk Saxo Bank vzrástol o 23 % na 339 miliónov DKK (45,5 miliónov EUR). Objemy obchodov s investičnými nástrojmi, ktoré Saxo Bank sprostredkovala na Slovensku v priebehu roka 2008 vzrástli v porovnaní s rokom 2007 o 193%. 

„Sme hrdí, že môžeme prezentovať tieto výsledky v roku, ktorý je charakterizovaný veľmi náročným prostredím. Obchodný model Saxo Bank dokázal svoju životaschopnosť a veríme, že bude pokračovať vo svojom raste aj v nasledujúcich rokoch,” uviedli v spoločnom prehlásení dvaja spolupôsobiaci riaditelia a spoluzakladatelia Saxo Bank Kim Fournais a Lars Seier Christensen.

 “V priebehu roku 2008 sa na Slovensku rapídne zvýšil záujem o on-line obchodovanie finančných inštrumentov. V porovnaní s rokom 2007 sme k 31. decembru 2008 zaznamenali 92 percentný nárast počtu klientov.  V období rokov 2005 až 2008 počet našich klientov na Slovensku vzrástol viac ako päť násobne,“ dodáva Karol Piovarcsy, manažér pre strednú Európu.

“V priebehu predošlého roka sme u našich slovenských klientov zaznamenali príklon k obchodovaniu na trhu cudzích mien Forex, čo bolo pravdepodobne spôsobené vysokou volatilitou na trhu.  Slovenskí investori majú v porovnaní s českými o čosi väčší vzťah k riziku.,” hovorí Piovarcsy.

Rok 2008 bol pre Saxo Bank rokom významnej zmeny. Po niekoľkých rokoch rýchleho rastu a rýchle sa rozrastajúcej organizácie, sa manažment rozhodol zahájiť konsolidáciu a zefektívňovanie banky, aby sa tak banka dostala do lepšieho postavenia a mohla pokračovať v raste v prostredí, v ktorom bude v nasledujúcich rokoch podnikať.

K podpore trvalého rastu tržieb a výnosov spustila Saxo Bank v roku 2008 rad iniciatív zameraných na posilnenie a optimalizáciu celého hodnotového reťazca banky, produktov ponúkaných bankou a geografickej prítomnosti. Bolo začaté podnikanie Saxo Bank Switzerland, zastúpenie banky bolo takisto otvorené v Austrálii a Japonsku. Tento mesiac Saxo Bank otvorila svoje zastúpenie v Miláne a v budúcnosti sa na tomto zozname môžu objaviť ďalšie mestá.

Saxo Bank taktiež v tomto roku získala päť ocenení od hlavných publikácií zameraných na financie, vrátane Euromoney a už po štvrtý krát za sebou ocenenie FX Week. Na tieto ocenenia zareagoval i časopis Profit & Loss, ktorý udelil Saxo Bank už druhý rok po sebe svoju cenu pre najlepšiu retailovú platformu.